Predstavujeme vám našich úspešne rehabilitovaných pacientov:

 

Dve mláďatá – samice rysa ostrovida (Lynx lynx) nájdené dňa 6.7.2016 v okrese Snina, v katastrálnom území Ostrožnica (PHO VN Starina). Počas rehabilitácie boli rysíčatá zverené do starostlivosti ZOO Bojnice. Neskôr v ZOO Bojnice jedno z mláďat uhynulo. Druhá samica dostala meno Labka, jej rehabilitácia nebola vôbec jednoduchá. Bola silne napadnutá parazitmi a neskôr si polámala labku, ktorú jej museli operovať. Napriek tomu z nej vyrástla veľká a silná samica s hmotnosťou viac ako 19 kilogramov. Samicu previezli z rehabilitačnej stanice Národnej zoo Bojnice do Nemecka a v piatok 15. decembra 2017 ju vypustili na území biosférickej rezervácie Falckého lesa. Celkovo išlo o ôsmeho vypusteného rysa v rámci projektu LIFE, z ktorých päť pochádza  zo Slovenska.  Samotný transport do Nemecka, ako aj jej vypustenie do voľnej prírody prebehol bez akýchkoľvek problémov. Viac na túto tému nájdete na http://zoobojnice.sk/rys-ostrovid-vo-falckom-lese/.

 

Bocian biely (Ciconia ciconia) odchytený dňa 10.4.2017 v zastavanom území obce Belá nad Cirochou, vysilený po návrate na hniezdisko. Bocian bol okrúžkovaný a vypustený dňa 13.4.2017.

 

Orol krikľavý (Aquila pomarina) nájdený dňa 26.4.2017 nad hosp. dvorom v Dlhom nad Cirochou, podozrenie na otrávenia. Orol bol okrúžkovaný a vypustený dňa 3.5.2017.

 

Mláďa ďatľa veľkého (Dendrocopos major) bolo nájdené dňa 22.6.2017, pravdepodobne narazilo do okna. Úspešne ho odchovala ho Ing. MartinaVlasáková a bolo vypustené dňa 2.7.2017.

 

Mláďa myšiarky ušatej (Asio otus) nájdené dňa 6.7.2017 v zastavanom území obce Belá nad Cirochou. Vypustené dňa 10.7.2017.

 

Jastrab krahulec (Accipiter nisus) nájdený dňa 16.8.2017 v zastavanom území mesta Snina, otrasený z nárazu pravdepodobne do drôtov el. vedenia alebo konárov stromov, dlhodobejšie neprijímal potravu. Vypustený dňa 25.8.2017.

Toto je krkavec „Feri“ alias Pepina – ďalší z prípadov z našej chovnej stanice a jeho krkavčí príbeh si môžete prečítať po kliknutí na odkaz