Pri príležitosti 15. výročia zápisu Karpatských bukových pralesov do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, organizuje OOCR Horný Zemplín vo štvrtok 15. septembra 2022 v spolupráci s partnermi edukatívno-poznávací výlet do jednej z týchto lokalít, ktorou je prírodná rezerváciu (PR) Udava v Národnom parku (NP) Poloniny. PR Udava sa nachádza v katastri obce Osadné v okrese Snina. V rámci podujatia je plánovaná aj návšteva Krypty v Osadnom a miestnej Kozej farmičky. Pre zaregistrovaných účastníkov bude k dispozícii autobus na trase Humenné – Snina – Osadné a späť a rovnako aj občerstvenie. Dobrovoľný príspevok je 1 €.

Prihlásiť sa môžete prostredníctvom zverejneného formulára na webe OOCR Horný Zemplín, ktorý je potrebné vyplniť podľa inštrukcií a zaslať do 13.9.2022 podľa tu uvedených pokynov:

https://www.hornyzemplin.sk/l/unes-sa-unescom/

Kapacita výletu je obmedzená!

Trasa autobusu:
Humenné – 8:00 h (Autobusová stanica, Nástupište č. 13)
Snina – 8:30 h (Autobusová stanica, Nástupište č. 3)

Predpokladaný nástup na žltú turistickú značku a následne na trasu Náučného chodníka Udava je o 9:00 h. Dĺžka pešej turistickej trasy je 12 km spolu, má prevýšenie 330 m.

Odchod autobusu spred Obecného úradu v Osadnom smer Snina a Humenné je naplánovaný na 17:00 h.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Viac o návšteve Slovenska: www.slovakia.travel.
UNES SA UNESCOm a zaži septembrovú Udavu!
Sme radi, že sme partnermi tejto akcie a spolu s organizátormi a ostatnými partnermi sa na vás tešíme.
Prevzaté z webu organizátora OOCR Horný Zemplín: https://www.hornyzemplin.sk/l/unes-sa-unescom
Spracovala: Zuzana Bartušová